1. Santorini – De mooiste eiland van allemaal is Santorini, Het picture perfect eiland met de beroemde witte huizen met blauwe daken. Santorini is een prachtig eiland om lekker een paar dagen te vertoeven. Wanneer je aan komt varen zie je ze al; enorme rotsen die uit de zee oprijzen met daar bovenop schilderachtige dorpjes.
- Alleen al dit uitzicht is het waard om naar Santorini te reizen.
- Hoewel de witte huizen aan de kust de aandacht trekken mag de rest van het eiland er zeker ook wezen.
- Sla ook het noorden van Santorini niet over.
- Daar vind je de mooiste en lekkerste wijnboerderijen.
- Santorini is en vulkaaneiland met een nog actieve vulkaan.
Dat betekent ook dat de meeste stranden op dit mooie eiland grijs/zwart zand hebben. De mooiste stranden liggen aan de oost- en zuidkant van het eiland, zoals Kamari Beach en Red Beach. Santorini is overigens wel een van de populairste eilanden van Griekenland en daardoor is het er druk (vermijd de zomermaanden als je kunt).
Ga zeker op ontdekkingstocht door de smalle straatjes van het plaatsje Oia. Boek om te overnachten een nacht – of twee – in een klifhotel, zodat je van je eigen privé zonsondergang kunt genieten. Die zijn hier namelijk fenomenaal! ↠ Bekijk vakanties naar Santorini via TUI, En ook via Vakantiediscounter boek je mooie vakanties naar Griekenland.
↠ Goedkope vliegtickets boek je het beste via Transavia Santorini is hét picture perfect eiland van Griekenland Hier wil je naartoe op vakantie
Is Rhodos de moeite?
Op vakantie naar Rhodos – Rhodos heeft alles wat je vakantiehart begeert. Je vindt er talloze historische bezienswaardigheden, lieflijke dorpen en prachtige zandstranden. Gooi daar het heerlijke Middellandse Zeeklimaat overheen en je hebt er een topvakantie.
- Toeristische plekken zijn er zeker, maar onontdekte parels des te meer.
- Weg van de massa ontdek je de charme van Griekenland.
- Mooie plekken waar al decennia lang de tijd stil staat, waar je overnacht op onontdekte vakantieadresjes,
- Waar je in lokale tavernes met open armen wordt ontvangen om de echte Griekse keuken te proeven.
De mooiste plekken weg van de massa ontdek je het beste met een huurauto. Wij huren die altijd via Sunny Cars, dan huur je all-inclusive en ben je 100 procent verzekerd. Geen gedoe op vakantie dus! Boek dus een accommodatie én een huurauto op Rhodos om al deze plekken zelf te gaan ontdekken.
Is Zakynthos een aanrader?
Twijfel je nog of je een vakantie naar Zakynthos wilt boeken? Dat is nergens voor nodig! Zakynthos is namelijk een ontzettend leuk eiland, waar je van alles kunt zien en doen. Van strand hoppen tot rondvaren met een bootje en van schildpadden spotten tot chillen bij een beach club.
Naast dat het een hele ervaring is om op Navagio Beach te staan, is de boottocht ernaartoe waanzinnig mooi! Het is namelijk niet het enige baaitje wat je onderweg tegenkomt en ook is het heel bijzonder om te zien hoe de grillige kustlijn steeds verandert. Afhankelijk van waar je de tour geboekt hebt, mag je één of meerdere uren op het strand verblijven. Wist je trouwens dat Navagio Beach helemaal geen zandstrand maar een kiezelstrand is?
Waterschoenen zijn handig om mee te nemen, ook omdat de boot soms niet op het strand zelf kan aanmeren. Ook zonnebrand en een pet verdienen een plekje in je tas. Overdag is er namelijk niet altijd schaduw,
Wat is het rustigste eiland van Griekenland?
Karpathos, één van de meest rustige eilanden van Griekenland – Precies tussen de populaire Griekse eilanden Kreta en Rhodos vind je Karpathos, Dit eiland is onderdeel van de archipel ‘Dodekanesos’. Waar Kreta en Rhodos overspoeld worden met toeristen, zo vredig en stil is het op Karpathos.
Dit eiland zit boordevol natuur. Je vindt er veel verschillende type landschappen, zo is het in het zuiden redelijk vlak met opvallend veel wijngaarden en stranden, in het noorden raak je bedolven onder de bosgebieden en in het centrale gedeelte van het eiland kun je wandelen bij de ruige bergen. Op het hele eiland tref je nog traditionele dorpen aan.
Deze dorpen zijn nauwelijks aangetast door het toerisme en de tijd lijkt er stil te staan. Neem bijvoorbeeld het plaatsje Olympos waar de inwoners nog in klederdracht rondlopen. Wissel het bezoeken van dorpjes af met zonovergoten stranden. Karpathos is één van de meest zonnige en warme eilanden van Griekenland, dus breng vooral een bezoek aan stranden zoals Achata Beach, Kyra Panagia Beach, Diakofti en het mooiste strand Apella Beach. Apella Beach in Karpathos
Is er veel te doen op Kos?
1. Kos stad ontdekken – Kos stad is supergezellig en sfeervol. Het is een mooie stad aan zee en er is best veel te zien en te doen, zowel qua historie, als qua vermaak. Je moet er dan ook zeker een paar keer naartoe gaan. Echt groot zoals andere Europese steden is het niet hoor, het doet allemaal juist heel lieflijk aan.
- Het is toeristisch, maar toch ook Grieks.
- Het is maar net wat je opzoekt.
- En Turkse invloeden zie je er ook.
- Bezienswaardigheden zijn er genoeg, zoals de haven, de overdekte markt, de agora, een moskee en de burcht van de kruisridders: Castello Nératzia.
- Meer tips specifiek voor Kos stad (ook als je er met kinderen naartoe wil) deel ik graag nog een keer apart.
Ik ben twee keer naar Kos stad gefietst en heb er dus best het een en ander gezien. Lekkere plekjes om te eten in Kos stad volgen ook nog.
Hoe lang is de vlucht naar Kos?
Vliegtijd naar Kos, afstand en vertrekdagen – De afstand Kos (AMS – KGS) is zo’n 2.400 kilometer. Toch duurt de vlucht naar dit Griekse eiland maar ongeveer 3 uur en 45 minuten. Bent u dus op zoek naar een heerlijke zonbestemming maar wilt u niet te lang in het vliegtuig zitten, boek dan een vlucht Kos.
De luchthaven van Kos ligt op circa 23 kilometer ten zuidoosten van hoofdstad Kos-stad. Tijdens het zomerseizoen heeft u bij TUI fly een ruime keuze aan vertrekdagen naar Kos. Ons vliegtuig vertrekt vijf dagen per week naar dit Griekse eiland, namelijk op dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag en zondag.
Stop uw zoektocht en boek nu online uw goedkope vluchten Amsterdam Kos (Griekenland)! : Vluchten Kos | TUI
Wat vinden de Grieken van Nederlanders?
Nederlanders op een zeilboot in Griekenland vieren Koningsdag. Bij de Grieken kunnen we wel een potje breken. — © Hollandse Hoogte / Sabine Joosten Reputatie. We hebben de mond vol van Italianen (‘spaghettivreters’), Fransen (‘arrogante types’) en Amerikanen (‘overdreven lawaaimakers’).
- Maar wat is de reputatie van Nederlandse vakantiegangers? Houd je vast.
- AD/Samuel Bom Maandag 23 juli 2018 om 13:48 De Italianen over ons: ‘Barbaren’ “De meeste Italianen idealiseren Nederland als een liberaal land, waar alles goed is georganiseerd en iedereen werk heeft”, zegt Arthur Weststeijn, docent Italiaanse geschiedenis en auteur van Nederlanders in Rome,
“Als Italianen zien hoe Nederlanders zich in Italië gedragen, verbazen ze zich. Wij zijn veel brutaler dan ze gewend zijn, bijna barbaars in hun ogen. We zijn minder goed gekleed en rechtdoorzee in onze communicatie.” Nederlanders stellen hun vragen direct, terwijl Italianen er liever omheen draaien.
Italianen willen zaken openlaten tot zich een diplomatieke oplossing aandient. Dat zie je bijvoorbeeld in restaurants, wanneer je reserveert en er geen tafel beschikbaar blijkt te zijn. De meeste Nederlanders reageren dan boos. Maar praat je met de eigenaar, dan kan er altijd iets worden geregeld. Ik zou zeggen: ga mee in die improvisatie.
Laat je leiden door de verrassingen die je tegenkomt en geef je over aan de onvoorspelbaarheid van het Italiaanse leven.” De Fransen over ons: ‘Losse opvoeding’ “De Fransen zijn zeer formeel. In Frankrijk kun je niet zomaar vriendschappelijk omgaan met iemand die je niet of net kent”, zegt Wilfred de Bruijn, televisiemaker en schrijver van het boek Op zoek naar mijn Frankrijk,
“Wij Nederlanders tutoyeren bijna iedereen, we kiezen voor een informele setting. Zolang je dat met een lach doet, vinden Fransen het leuk. Ze moeten er wel even aan wennen. Wij vinden Franse obers vaak onaardig, maar vergeten dat horeca in Frankrijk een vak met strikte regels is. Het is een serieuze belediging als je met een heel gezin stoelen versleept voordat het personeel heeft gezegd waar je kunt zitten.” Hoe wij met kinderen omgaan, trekt ook veel aandacht van de Fransen.
“De Franse opvoeding dresseert en controleert. Fransen bekijken met bewondering hoe wij kinderen losjes benaderen, met vertrouwen en geduld. De keerzijde ervan is dat Nederlandse kinderen zich niet weten te gedragen in publieke ruimtes. Franse kinderen zie je daar echt niet zomaar rondrennen.” De Amerikanen over ons: ‘Dat vloeken schrikt af’ Amerika-expert Victor Vlam, die opgroeide in de Verenigde Staten: “Amerikanen doen in de regel een positieve eerste indruk op van Nederlanders.
Wij gaan goed gekleed, zijn mooi verzorgd en hebben minder overgewicht dan veel van hun landgenoten. Onze reputatie is dat we ijverig, ingetogen en nuchter zijn. Dat maakt ons blijkbaar direct en eerlijk in onze kritiek. Als er iets mis is, zeggen wij dat in harde bewoordingen. Amerikanen draaien er liever omheen en pakken kritiek in met lof.
Zij reageren uitbundiger. Alles wat zij doen kan niet gek genoeg. Een compliment van een Amerikaan zit vol superlatieven. Nederlanders zijn zuiniger, waardoor we soms koeltjes overkomen.” Nog zoiets: “Nederlanders vloeken meer. Daar schrikken Amerikanen van.
In een restaurant of in de nabijheid van kinderen kun je dat echt niet maken. Een vriend van mij bekeek een menukaart en zei: ‘Fuck it, ik neem de burger’. De serveerster ging bijna tegen de vloer.” De Belgen over ons: ‘Assertief ‘ “Nederlanders zijn luidruchtig en arrogant”, zegt de in Vlaanderen woonachtige schrijver en dichter Marc Reugebrink.
“Dat is de voornaamste eerste indruk, al spreken Vlamingen niet van Nederlanders maar van Hollanders. Maar in Vlaanderen is niets wat het lijkt, zelfs de afkeer niet. Die luidruchtigheid en arrogantie worden ook begrepen als een vorm van assertiviteit waaraan het de Vlaming ontbreekt, en die hij eigenlijk bewondert.
Het is een soort rechttoe rechtaan mentaliteit die de indruk wekt dat de buren zaken benoemen zoals ze zijn. Onze verhouding is nogal complex, ook omdat de Hollander meent dat in het buitenland met bewondering en vreugde naar hem wordt gekeken. Zelfs naar het neanderthalergedrag van de Oranjesupporters.
Vergeet het maar.” De Spanjaarden over ons: ‘Uit het land van Cruijff’ In het populaire Spanje zijn Nederlanders nooit ongewenste gasten geweest. Ze vallen minder op tussen de roeptoeters uit andere Europese landen. Op Mallorca is de bevolking bijvoorbeeld blij dat Nederlanders zich rustiger houden dan de Britten.
De Catalaanse schrijver Sergi Pàmies beschrijft hoe hij het lagelandenvolk in de jaren zestig al op de camping zag: “Nederlanders waren voor ons modeltoeristen, geciviliseerde mensen.” Aan de Costa Brava en Costa Dorada, waar we in drommen naartoe trekken, kijken de Spanjaarden wél verbaasd toe hoe vakantievierders al vroeg in de avond met het hele gezin rondom een campingtafel zitten te eten.
Zelf gaan ze pas tussen 21.00 en 23.00 uur aan tafel. Pàmies: “Als je dochter thuiskomt en vertelt dat ze een Britse vriend heeft, denk je: ‘Oké, best aardig’. Maar zegt ze dat hij uit Nederland komt, dan is het ineens ‘prachtig’.” Geen wonder, nadat Johan Cruijff FC Barcelona vijf landstitels en de Europacup I en II bezorgde, kunnen we niet meer stuk.
De Grieken over ons: ‘Prettige mensen’ “Met Nederlanders kun je makkelijk contact maken, ook als plaatselijke bevolking”, zeggen Jorgos en Wendy Nikolidakis, eigenaren van internetplatform en reisbureau De Griekse Gids. “Grieken en Nederlanders hebben een klik met elkaar. Nederlanders zijn erg open, zeker vergeleken met Oostenrijkers of Schotten.
Dat is belangrijk, want met een open karakter bereik je bij de Grieken het meest. Toon je empathie en interesse, dan kun je gemakkelijk hulp krijgen of worden uitgenodigd. Het helpt ook mee dat er veel Nederlanders in dit land wonen. Toen ik op Kreta woonde, ben ik zelfs naar een Sinterklaasfeest geweest.
- Sommige Nederlandse jongeren kunnen wat overdreven feesten, maar ze hebben wel normen.
- Ze zuipen en zingen, maar gaan niet over de schreef zoals Engelsen vaak doen.” De Oostenrijkers over ons: ‘Een informeel volk’ Steven Engelsman, voormalig directeur van Weltmuseum Wien: “Ik werd onder meer voor het museum gevraagd, omdat ze iemand zochten met een lossere en minder formele aanpak.
Daar staan wij Nederlanders om bekend. De Oostenrijkers zijn extreem hoffelijk en mierzoet in de omgang. Vergeleken met Nederlanders is hun omgang heel hoofs. Voor ons is het daarom lastiger te begrijpen hoe de zaken er echt voorstaan.” Bij je buren langsgaan is in Oostenrijk ook zeldzaam, weet Engelsman.
Welk eiland is mooier Zakynthos of Kefalonia?
Conclusie: is Zakynthos of Kefalonia leuker? – Er is dus geen duidelijk antwoord op de vraag: welk eiland is leuker, Zakynthos of Kefalonia? Dat hangt helemaal af van wat voor type reiziger je bent. Hou jij van een feestje, wil je naar een luxe beachclub of naar een stadje waar veel toerisme om je heen is.